Yeni Dönem Atılım mı, Yükseliş mi, Aldatılma mı Göreceğiz

Yeni Dönem Atılım mı, Yükseliş mi, Aldatılma mı Göreceğiz (22/05/2017)

Yorumculuk tabiatımızda varmışçasına hareket eden bir toplumun fertleri olarak, gerçeklerin analizini yapacak bilgiye sahip olmadan, ne yazık ki, konu hakkında fikir yürütür ve analiz ederiz.

Gerçeğin ne olduğuna bakma ihtiyacı hissetmeden, işin doğrusunu öğrenmeden yanlışları, hataları doğru gibi görür, olaylara sübjektif bakarız.

İşte, Milet olarak kaybetmemizin yegâne nedenlerinden biride maalesef bu davranış biçimimizdir.

  Milletin yapısını bilmeden anlamadan, diğer devletlerin milletleri ile kıyaslama yapmak, başta milleti olmak üzere devletin temellerine dinamit döşemek gibi olmuş ve zaman geçtikçe toplumun bileşeni, tutkalı olan asıl harcı bozmuşuzdur.

Milleti, Tarihi, Kültürel bileşenleri bilmeden, anlamadan, öğrenme isteğini geliştirmeden siyaset arenasına çıkmaya çalışan ve aradan sıyrılıp çıkanlar, bilmediklerini bilmedikleri, ya da bilmediklerinin bilinmemesi için ukalâlık yapmaktan kendini alamadıkları için topluma, millete, ezcümle, temsil ettikleri kitleye önderlik yeteneğini geliştiremeyip, koltuklarını kaybettikleri an erimiş mum gibi yok olup gitmektedirler. …

 

AK Parti’nin Yeni Dönemi

İşte bu minval üzere bakıldığında, AK Parti’nin yeni dönemi Atılım mı, Gelişim mi, Dönüşüm mü, yoksa olmasını hiç temenni etmediğimiz “aldatılma mı” revaçta olacaktır! …

 AK Parti’nin Kurucu Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği ile birlikte, yapılan 3. Olağan Genel Kurulda yeniden AK Parti Genel Başkanlığına seçilmiş oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı da, yaklaşık yarım asır sonra, Partili (ama seçilmiş) Cumhurbaşkanı olmuş oldu.

Kendi deyimi ve tabiri ile âşkına, yuvasına döndü ve vuslât bitti.

Bunca çaba, istek, arzu ve iştiyâkla hareket etmek isterken, yanı başında, çevresinde, teşkilatlarda görev alacak, bulunacak kişiler aynı derece Millete hizmeti bir ibâdet, âşk sayarak mı hareket edecektir, yoksa sahiciymiş gibi davranıp, insanları aldatmaya matûf, kriptoluluğunu perçinlemek için kendisine liman mı seçmiş olacaktır?

Gerçeklik, “aldanmışız, kandırılmışız, Milletimizden de, Yaradan’ımızdan da affımızı diliyoruz” diyebilen ve hatalarının telafisi için çalışan, 24 saatlik günü 26 saatmiş gibi hizmet ile dolu dolu geçirmeye çalışan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı, icraatçiliği olsa gerek. AK Parti’nin yine ve yeni Genel Başkanı Erdoğan, kendi Misyonunu böyle belirliyor ve üstüne bir şeyler eklemeye çalışarak hizmet kalitesini arttırma azmi içerisinde, Milletin efendisi değil, Hizmetkârı olmaya gayret sarf ettiğini beyân ediyorlar.

 

İstenmeyen Adam Recep Tayyip Erdoğan

 AK Parti’nin 3. Olağanüstü Kongresine, basın (yerli-yabancı) ‘neden bu kadar aşırı ilgi göstermiştir’ diye alt yapısına bakma ihtiyacı hissetmeyen bir siyaset yapısı ve siyasetçisi(!) geleceğin ilerleme, yükseliş, gelişme yollarının taşlarını döşemeyi aklından dahi geçirmesin.

Türkiye 16 Nisan Referandumu ile siyaseten yeniden evrilmeye, dönüşmeye, güçlenmeye başlayacağı için, ehli Salîb’in temsilcileri, özellikle Avrupa ve EMBEDDEDLERİ, Referandumun GERÇEKLEŞTİRİLEMEMESİ, mümkün değilse sonucun HAYIR çıkması, engellemeye matûf kaos-ekonomik kriz çıkması için yapılabilecek her şeyin yapılması,  özelde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin itibar kaybı yaşaması için uluslararası arenada yapılması gereken ne varsa yapılmasının sağlanması ve daha bilinmeyen, görünmeyen, anlaşılmayan bir çok şeyin oluşması için olağanüstü bir efor harcadılar.

Bunun nedenlerini, kodlarını anlamak, gerçekleri öğrenmek, oynanan oyunları analiz etmek istemeyenlerin, yeni AK Parti yönetim ve kademlerinde yer almaları halinde ne mi olur?  … 16 Nisan öncesinde emellerine ulaşamayanların 22 Mayıs’tan itibaren kaldıkları yerden, kendilerini gizleyerek, amaçlarına doğru yol alacaklarını ve vites yükselteceklerini de Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın çok ama çok iyi bilmesi gerekmektedir.  …

Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’ın - 16 Nisan Halkoylaması sonucu olarak - AK Parti Genel Başkanlığına seçilmesi ile birlikte, bambaşka bir sistem değişikliğine geçmiş oldu

İşte Avrupa bu yeni sisteme geçen Türkiye’yi kaldıramaz ve hazmedemez. Bunun için yapılabilecek ne varsa ardına koymayacak, hatta elinden gelenin daha fazlasını yapmak için gayret(!) gösterecektir. Onlar için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan istenmeyen adamdır! …

Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bir Türkiye’de eskisi gibi at koşturup cirit atamayacaklardır.

Mukâvemetin en şiddetlisini, çetrefillisini göstermek için üst akıl oyunlarının her nev’isini sahneleyeceklerdir.

Ancak en tehlikeli olanı ise, AK Parti kadrolarına - eskiden beri gelen alışkanlıkları olduğu gibi – Ak Parti kimliğine bürünmüş AKP’lileri yerleştirmek olacaktır.

Ehli Salîb ve embeddedleri, her ne kadar, ‘Erdoğan tek adamlığa oynuyor, 16 Nisan’ın kazananı sadece kendisi olmuştur, Türkiye kaybetmiştir’ minvalli açılmalarda bulunup algı yönetimine kalkışsalar da, asıl kaybedenlerin kendileri, kazananının Türkiye olduğunu en iyi bilen, Avrupa’nın bizatihi kendisidir.

AK Parti içindeki –varsa– ifrazatlarını atmadan, yeni ifrazatları bünyesine yerleştirişe, kaybeden sadece AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan değil, gelecek nesiller ve Türkiye olacaktır! DİKKÂT!!!!

 

 

Anlayana:

“Erdoğan olmasaydı, Ortadoğu'da 11 ülkenin sınırları çoktan değişmişti. Onun gücü operasyonları önlüyor!”.   Baronlar

 

NOT: Cumartesi günü başlayacak olan 2017 Yılı Râmazan-ı Şerifinizi şimdiden tebrik eder, mânevi hâz ile yaşayan ve idrâk edenlerden olmayı Cenâb-ı Hâkk’tan niyâz ederim.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !