Embed

Müslümanlar Etnik Kimlikle Tüketiliyor

 Müslümanlar Etnik Kimlikle Tüketiliyor  (24 Şubat 2017, Cuma)

Çarşı karışıyor! Trafik yoğunluğu yaşayan Türkiye, karışıklığın çözüm enstrümanı değil, maestrosu oluyor. …

Farkında mısınız, birilerinin “ORTADOĞU” su olan ülkelerin en büyüklerinden birisi, kadim ülke olan İran karıştı.

Türkiye’nin Gezi’sini, Mısır’ın Rabiâ’sını yaşatıyorlar İran’a. Tıpkı Ukrayna’da yapılmak istenen gibi.

ABD’nin 11 Eylül’ünden bu güne “HEDEF TÜRKİYE” ikazını yaparken, sırasıyla Suriye ve İran’ın da Hâll edilmek istendiğine de dikkat çekmeye çalışmıştık.

 

Büyük Şeytan

Yıllarca İran, ABD’yi tarif ederken, “BÜYÜK ŞEYTAN” diye tanımlıyordu.

Şimdilerde, özellikle 15 Temmuz Türkiye’yi işgal kalkışmasından sonra, aynı duygular Türk Milletinde de oluşmaya, şeytanın büyüğünün ABD olduğu söylenmeye başlandı. (Aslında, Müslümân Milletler için, asıl Büyük şeytan Britanya’nın ta kendisidir.)

Obama yönetimi, İran ile sözde işbirliğine gitme kararı almıştı, miâdı dolmaya başladığı günlerde.

Ancak gerçek hiçte öyle değildir.

Yılan dönüp dolaşıp, akrep misali, kendi kendini ısıracak, zehirleyecektir.

ABD’ye verilen görevi ifade edemeyen yöneticilerin gitmesi, yerine yeni piyonların gelmesi gerekiyordu, öyle de oldu. Hatta medyaya göre, hiç olmaması gereken biri ABD’nin yönetimine oturdu.

Çünkü ABD elinden kaçırmaya(!) başladığı, dostluğun(!) düşmanlığa evrilmeye başlandığı Türkiye’yi geri kazanması gerekiyordu. Yaklaşık bir asırdır sözle yönetim oluşturmaya çalıştıkları Türkiye, “BEN DE VARIM!, BANA RAĞMEN BÖLGEDE İŞ YAPAMAZSINIZ!” demeye başladı. Türkiye’nin yönetiminin başındaki adam (Recep Tayyip Erdoğan) Ehli Salîb için ‘Püsküllü Belâ’ olmaya başlamıştı.

Ve O’nu bir türlü (Abdûlhâmid Hân ve Adnan Menderes gibi) Hâll edememişlerdi!

O halde yapılması gereken, ortaklaşa işbirliği yapmak, Türkiye ile birlikte yol almaktır. …

Ancak ürettikleri silahları satacak pazarın oluşması içinde düşman, terör örgütleri sürekli yaşatılmalıydı. …

 

İran Yanıyor!

İşte tam burada İran’ı karıştırmanın tam zamanıydı ve öyle de olduruldu.

Çünkü Yönetmen ABD, yıllarca İran eliyle koruduğu, PKK/YPG/PJAK gibi terör örgütlerini şimdi İran’a karşı kullanacak, “KÜRT AYRILIKÇILAR(!)” ile içeriyi karıştıracaktı. Yaklaşık 2 haftadır İran yanıyor, İranlılar kan ağlıyor. …

Şimdi PKK (sözde Kürt) kartı İranlılara döndürülecek. 30 yıldan fazladır Türkiye’ye yapılanlar şimdi İran’a yapılacaktır ve Teröristlere, silah satışı biteviye devam ettirilecektir. (Parasını da, daha önce yazdığımız gibi uyuşturucu kuryeliği ile mahsuplaşarak tahsil edeceklerdir.)

Nasıl olsa İran’a (özellikle Şah Rıza Pehlevi’den sonra) verdikleri Mezhepçilik görevi ile Müslüman devletlerin/milletlerin İran ile aralarının açılması, mesafeli olması sağlanmıştır.

Geçen yazımızda FETÖ elebaşı Fethulah Gülen Türkiye’ye verilirse demiş ve bir başka kapı aralamaya çalışmıştık. İşte o kapıya giden yolun çıkış noktası da İran üzerinden yürütülecektir

İşte bu yüzden de Trump’un koltuğa oturması ile Türkiye’ye, Senaryo yazarları başta olmak üzere, üst düzey ziyaret trafiği yoğunluğu yaşanmaya başlanmıştır. Dâhilde göremeseler de, hariçtekiler bunu çok ama çok iyi görebilmekte ve bunun için Türkiye ile çıkış (dostluk kurma) yolları aramaya başladılar.

 

Alın FETTOŞ’unuzu Diyecekler Gibi

Senaryo İngiliz Aklı, yönetmen ve suflör ABD, figüranlar ise İsrail ürünü olan terör olaylarının bu kez adresi kuşkusuz İran’dır.

Ancak bunun için Türkiye’nin nabzını ölçmeye başlarken, Suriye’deki gibi karşılarına çıkmamasının yolları da aranmaktadır.

Bunu yaparken de, oyunu Türkiye üzerinden değil bizzat İran üzerinden Türkiye’ye karşı kuruyorlar. İran’da yönetimdeki kendi adamlarına Ahmâklığın dik âlâsını yaptırıyorlar.

Türkiye’de İran’a karşı düşmanlığı, dâhili ve harici bedbahtlar marifetiyle yükselterek, İran karışırsa Türkiye sevinsin, ‘kendin ettin, kendin buldun’ sözleri üzerinden sevinç paylaşımları oluşmasına zemin hazırlanmaktadır. Mü’min Ferâsetli olmalıdır!

Türkiye’ye üst düzeylerden peş peşe ziyaretlerin sebebinin arkasında yatan gerçeklerin bir nedeni de kuşkusuz ki budur ve Türkiye’nin nabzını ölçme, öfkesini test etme, taleplerinin ne olduğunun tespiti içindir.

Hatta İran’ın ipinin Türkiye tarafından çekilmesini istemiş de olabilirler. …

İpinin çekilmesi demek İran’ın işgal edilmesi manasında anlaşılmasın sakın! İran’ın içinin karıştırılması ile ekonomik ve siyasi olarak Türkiye’siz hareket etmesinin engellenmesidir maksat.

Yıllarca söylemeye çalışıyoruz, ‘İran Yönetimi ile İsrail ikiz kardeştirler.’ Ancak bu demek değildir ki, İran halkı yönetimi ile aynı görüş ve fikirdedir. Bu konuda halkın hemfikir olduğu Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad idi ancak senaristler O’nu da âdeta abluka altına alıp görevini ifâ ettirmemeye çalıştılar. …

Irak’ta, Suriye’de çıkartılan iç savaşın benzeri İran’da yapılmak istenmiş ve yola çıkılmıştır. Bu sakın ha sakın Türkiye’yi ve Türk milletini aldatıp sevince gark ettirmesin! …

İran’ın,  Irak-Suriye gibi Hâll edilmesine Türkiye müdahil olmayacağı garantisini verirse, sonraki sıranın, aynı yollarla, yine Türkiye olduğu asla ve kat’â unutulmamalıdır.

İsrail Filistinlilere karşı yeni kalkışmaları yeniden neden başlattı dersiniz? Amacının ne olduğunu iyi okumak ve anlamak lazım!

Trump’un kadrosunun Generallerden Müteşekkil olması sizlerin dikkatini çekmiyor mu, Müslüman coğrafyayı işkillendirmiyor mu? …

Özellikle Türkiye ve ülkede siyaset yapan milli duygulara sahip, vatanperver, ülke sever, Milli duruş sergileyen,  Büyük Türkiye sevdalıları, ülküsü olanlar saflarını sıklaştırmalı, Türkiye üzerine oynanan oyunları bozacak politikalarda, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Vatan ve Tek Yürek olduklarını göstermelidirler.

Senaryonun ABD Yönetmeni boşuna mı İsrail Muhibbi, Müslümân düşmanı birinden seçtirilmiş oldu?

TRUMP’ta ya istenileni yapacak, ya çekip gidecek ya da ABD başkanlarından, Köleliği kaldıran Lincoln, ırkçılığa karşı mücadele veren papaz Martin Luther King ve en bilinen John Kennedy gibi sûikâst ile ortadan kaldırılacaktır. …

Önemli olan, Türkiye’nin yanlış siyasi çekişmeler tuzağına düşürülerekkendi bacağına sıkmasına sebep verdirilmesin!

 

Anlayana;

“Biz de Kürt devleti projemizi hayata geçirmek için, *** denilen bir örgüt yaratıldı. Bu örgütle uğraşmak ülke ekonomisine çok büyük zarar verdi ve şu anda koskoca Osmanlı İmparatorluğu’ndan geriye kalan bir avuç toprakta varlığını sürdüren Türkiye, bizim hiçbir istediğimizi geri çevirecek durumda değil.”  David Rockefeller

 

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !